Функції iOS 16: які чутки не підтвердилися

У статті розглянуто як нові продукти, так і оновлення для існуючих програм в iOS. Apple заявляє, що це буде найбільше оновлення операційної системи навіть без цих функцій.

 

Можливість підключення до розумного дому Matter

Matter — це протокол мережі розумного дому. Він дозволяє підключити до однієї системи програми від різних компаній, щоб ті не конфліктували між собою. Протокол працюватиме разом із HomeKit від Apple.

 

Щоб підключити Matter, знадобиться Apple TV або HomePod — мережевий провайдер у ланцюжку продуктів. Аксесуари для Matter поки що не з'явилися. І чекати раніше за супорт від Apple їх не варто.

 

Apple заявила, що підтримка Matter з'явиться в оновленні програмного забезпечення пізніше цього року, але не раніше від iOS 16.

Freeform

Продукт анонсували разом із оновленням iPadOS 16. Ця програма для командної роботи у великих компаніях. Freeform — дошка з підтримкою Apple Pencil, де можна малювати схеми, робити нотатки та переглядати повідомлення інших учасників команди.

Поки що компанія зайнята усуненням багів і помилок, а також тестує продукт усередині відділів. Однак після запуску воно безпосередньо конкуруватиме з аналогічними додатками для роботи з дошками. Можливо, навіть із Sherlocking.

 

Додаток з'явиться також у 2022 році. І як абсолютно новий додаток Apple, він, швидше за все, працює в iOS 16.1 та iPadOS 16.1 разом з Matter.

 

Live activities

Екран блокування на iPhone прокачався до осені 2022 року. Зараз власник телефону може налаштувати стиль шрифту для годинника, відобразити віджети та показувати живі дії з програм.

 

У деяких програмах, увімкнених блокуванням, відображаються оновлення в реальному часі. Наприклад, послуга з доставки, лічильник кроків та калорій доступні без розблокування екрана.

 

Apple випускає API, щоб розробники могли додати цю функцію до своїх програм.

Нова навігаційна панель CarPlay

За заявами Apple, оновлення CarPlay струсить автопромисловість. Запуск продукту запланований на 2023 рік. CarPlay стане новою операційною системою для автомобілів.

Панель від Apple замінить застарілі датчики палива, температури двигуна та кількості миль на галон. Чотирнадцять автовиробників працюють із Apple над інтеграцією CarPlay у свої автомобілі.

 

SharePlay у Game Center

Game Center отримає апдейт у наступних операційних системах від Apple. Це дашборд, на якому відображаються ігрові досягнення користувача та загальна активність у програмах.

 

В одному з майбутніх оновлень iOS 16 Apple інтегрує телефонні контакти та SharePlay у Game Center.

 

Функція SharePlay доступна з iOS 15 та macOS Monterey. Вона дозволяє розпочати дзвінок FaceTime під час використання інших програм. Наприклад, Apple TV.

 

Геймери на пристроях Apple зможуть грати в ігри, сумісні з Game Center, за допомогою SharePlay.Система контактів дозволить гравцям простіше додавати друзів та приймати запити. А також дивитися, у що зараз грають інші користувачі.

 

Повідомлення Web Push

Web Push не значився, як один із великих анонсів компанії в 2023 році. Але система також важлива, бо покращить роботу з веб-програмами на всіх пристроях Apple.

 

Web Push покращить поведінку повідомлень. Розробник зможе надсилати більш якісні повідомлення за допомогою Push API, Notifications API та Service Workers.

 

Браузер Safari від Apple зараз відображає повідомлення на робочому столі Mac. Web Push просуне функцію і для інших пристроїв.

 

Веб-застосунки будуть використовувати той же сервіс Apple Push Notification, який забезпечує роботу вбудованого push на пристроях Apple.