Спробуйте ці 7 фішок у бета-тесті iOS 16

Перше публічне тестування iOS 16 почалося! Щоб приєднатися, вам потрібний iPhone 8 чи новіший. Бета тест безкоштовний.

Бажаєте отримати доступ? Зареєструйтесь у програмі Apple Beta Software прямо на своєму iPhone.

 

Дисклеймер: версія ОС знаходиться на стадії розробки. Якщо ваш пристрій почав гальмувати, не завантажуються програми або улюблений Youtube не відображає відео в 1080р — це все будуть виправляти. Добре подумайте, перш ніж встановлювати публічну бета-версію на iPhone, який ви використовуєте щодня.

 

iOS 16 включає безліч нових функцій, починаючи від екрану блокування з налаштуваннями, та закінчуючи можливістю редагувати або скасовувати відправку повідомлень iMessages. Ми розповімо про 7 головних.

Налаштування екрану блокування

Головне, чого не було в попередніх версіях ОС — персоналізація екрану блокування. Доступні багатошарові шпалери, шрифти для часу і дати. А також купа віджетів: календар, погода, рівень заряду батареї, будильник, час, активність та багато іншого.

 

У галереї ви знайдете кілька варіантів екрану блокування. Наприклад, шпалери Weather показують погоду в реальному часі, а Astronomy — краєвиди з космосу. За заявою розробників, перемикатися між екранами блокування можна в один клік. 

 

Редагування повідомлень в iMessage

У iOS 16 можна переписувати або скасовувати надсилання недавніх повідомлень у програмі iMessage. Або позначати листи як непрочитані.

Редактура доступна протягом 15 хвилин після надсилання повідомлення. Для цього натисніть і утримуйте бульбашку, а потім виберіть опцію в меню.

 

Відредагований лист відзначається як «відредаговано» під бульбашкою листа. На попередніх версіях переписані повідомлення приймаються у вигляді нового повідомлення з написом «Відредаговано [X]».

 

Музичний плеєр доступний у повному екрані

У публічному тестуванні iOS 16 спробуйте плеєр на екрані блокування. На ньому відображається обкладинка альбому, який ви зараз слухаєте та підібрані за кольором шпалери.

 

Подібну функцію програвача Apple пропонувала у 2016 році, разом із iOS 10. І комусь вона могла не сподобатися. Якщо ви серед них — натисніть на нижню частину дисплея, щоб згорнути плеєр і повернутися до попереднього відображення екрана блокування.

 

В iCloud можна створити спільну фотобібліотеку

iCloud Shared Photo Library дозволяє обмінюватися фото з друзями та родичами. Ви та ще 5 людей можуть увійти в одну хмару, додавати, редагувати чи видаляти спільні фото. Функція відкрита для користувачів через iCloud.

 

Грайте з джой-конами Nintendo

На iOS 16 iPhone працює із новими ігровими контролерами. У тому числі — Joy-Cons і Pro Controller від Nintendo. iPhone під керуванням iOS 16 можна використовувати як з одним лівим або правим Joy-Cons, так і з обома одночасно.

 

З iOS 14.5 2021 року до iPhone підключаються PS5 DualSense та Xbox Series X.

 

У Apple Pay відслідковуються замовлення

У програмі iOS 16 є інформація про відстеження замовлень у програмі Wallet для онлайн-замовлень, сплачених через Apple Pay. Система показує попередню дату та час доставки.

Кільця активності закриваються без Apple Watch

Починаючи з iOS 16, додаток Fitness став доступним на iPhone для всіх користувачів. Використовуйте, навіть якщо у вас немає Apple Watch.

У додатку є щоденне кільце «Активність», яке на основі датчиків руху iPhone визначає кількість спалених калорій та кроків за день.

Офіційний реліз iOS 16 – вересень 2022 року. А якщо ви хочете стильний чохол, який подарує друге дихання вашому iPhone – переходьте до каталогу товарів Ash Mobile. У нас більше 1000 чохлів та аксесуарів для подарунків, любителів класики чи унікального дизайну.