Компанія Apple зупиняє розробку функцій безпеки дітей для внесення поліпшень через негативні відгуки та численні спірні питання

 

Днями компанія Apple заявила, що роботи над розгортанням функцій безпеки дітей, про які було заявлено минулого місяця, на даний момент зупинені. Компанія прийняла таке рішення після отримання великої кількості негативних відгуків.


Серед оголошених нових функцій безпеки були сканування бібліотек фотографій користувачів, які завантажені на хмарний сервіс iCloud. Дане сканування здійснювалося на наявність предмета та матеріалів сексуального насильства над дітьми CSAM. Також ще однією функцією було сканування особистих повідомлень користувачів на той же предмет CSAM з подальшим попередженням батьків при отриманні й відправці фотографій відкритого сексуального характеру. Додатково до всього, розширене керівництво CSAM вийшло б в Siri та Пошуку.


Всі ці функції викликали масу спірних питань і негативних відгуків серед користувачів пристроїв, некомерційних і пропагандистських груп, дослідників та інших осіб. Компанія отримала негативну критику з боку широкого кола осіб і організацій, включаючи дослідників безпеки, інформатора про конфіденційність Едварда Сноудена, Electronic Frontier Foundation (EFF), колишнього керівника служби безпеки Facebook, політиків, політичних груп, університетських дослідників і навіть деяких співробітників Apple.


Компанія Apple вирішила призупинити роботу над функцією безпеки з метою внесення поліпшень і нових розробок, про що заявила у своєму повідомленні:

"Минулого місяця ми оголосили про плани зі створення функцій, покликаних допомогти захистити дітей від хижаків, які використовують засоби комунікації для їх вербування та експлуатації, а також обмежити поширення матеріалів про сексуальне насильство над дітьми. Ґрунтуючись на відгуках клієнтів, груп по захисту інтересів, дослідників та інших осіб, ми вирішили в найближчі місяці виділити додатковий час для збору інформації та внесення поліпшень, перш ніж випускати ці критично важливі функції безпеки дітей".


Після публікації компанія веде активну роботу з користувачами, публікує докладну інформацію, документи щодо можливого поліпшення тієї чи іншої функції, ділиться часто вживаними питаннями, створює опитувальники, викладає інтерв'ю з керівниками компанії. Одним словом, намагається розвіяти непорозуміння й заспокоїти своїх багатомільйонних користувачів.


Як відомо, нові функції безпеки дітей повинні були вийти в США разом з останнім оновленням операційних систем iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 і macOS Monterey. З урахуванням скасування виходу з метою поліпшення, на сьогоднішній день неясно, коли компанія представить поліпшені критично важливі нові функції для всіх пристроїв, але те, що вони вийдуть — тут усі експерти зійшлися воєдино.