Навіщо Apple за 22 роки зробила 248 патентів на автомобілі

Японський сайт новин Nikkei і токійська аналітична компанія Intellectual Property Landscape провели патентне дослідження з 2000 по 2022 рік. За результатами, компанія Apple зареєструвала 248 розробок у сфері автомобілів.

 

У патентний пакет компанії входять: технологія автопілота, комфортний режим їзди, нові сидіння, підвіски, бортовий комп'ютер, керування акумулятором, комунікація між авто та гаджетами Apple. У нішах першість зайняли передача інформації через пристрої та керування машиною. Далі — автономне водіння.

 

З 2021 Apple подали відразу 8 патентів, пов'язаних з автомобілями. Які конкретно документи подала компанія дізнатися неможливо через терміни публікації — 18 місяців від дня подання.

 

В інших джерелах стверджують, що компанія подасть ще кілька додаткових патентів. А загальна кількість опублікованих патентів за 2021 перевершить показники 2020 року.

 

Заявки на автомобільні розробки зросли з 2016 року. На той час рекордною кількістю патентів похвалився 2010 рік: 44 заявки при 10 у звичайному темпі компанії. У 2017 році кількість патентних заявок перемогла 10-й рік, коли Apple подала рекордні 66 заявок.

 

Актуальність патентних новин пов'язана зі чутками про те, що компанія розробляє автомобіль Apple з автономним керуванням. А працюють над машиною вже 8-й рік.

За цей час були і періоди, коли розробники відмовлялись від ідеї автомобіля. Але в останні роки зміни в проекті вказують на те, що Apple справді прагне випуску електричного автономного автомобіля до кінця десятиліття.

 

З 2020 року Apple веде переговори з постачальниками деталей та автомобілів. Конкретні назви компаній та імена керівників дізнатися не вдалося.

 

Багато патентів Apple, пов'язаних з вікнами, сидіннями, підвіскою та іншими компонентами автомобіля, посилюють припущення про те, що Apple збирається випустити автомобіль, а не просто зосередитися на програмному забезпеченні для автономного водіння.

 

В останніх чутках вказується, що Apple рішуче налаштована змінити ринок електроавтомобілів новою розробкою. Так само, як iPhone змінив ринок смартфонів. Apple вивчає дизайн із чотирма сидіннями, зверненими всередину, без керма та педалі гальма, про яке ми писали в одній із публікацій.

 

Дата анонсу Apple Car залишається в таємниці. Журналіст Bloomberg Марк Гурман та аналітик Мінг-Чі Куо, припустили, що Apple готується до випуску авто у 2025 році.