iFixit підтвердив, що при сторонньому ремонті екрану iPhone 13 відключає функцію Face ID

 

Після виходу першого iPhone 13 та його першого розбирання корпусу було виявлено досить серйозні зміни у процесі самого ремонту.


Згідно з перевіреною інформацією від iFixit, при проведенні ремонтних робіт екрана сторонньою організацією функція Face ID повністю перестає працювати. Компанія опублікувала докладний звіт з аналізом знайдених змін, який стане “темним днем ​​для всіх ремонтників, як професійних, так і домашніх”.


Якщо раніше заміна екрану та проведення його ремонтних робіт можна було виконати за допомогою деяких "підручних засобів" у будь-якому з багатотисячних сервісів по ремонту смартфонів, то тепер, як повідомляє компанія iFixit, всім знадобиться потужний мікроскоп і ПЗ.


Це означає, що багато незалежних ремонтників будуть змушені закритися або збанкрутувати через відсутність клієнтів. Вони будуть поставлені між двома виборами - витратитися на дороге обладнання або знайти нове джерело заробітку.


Що зміниться у процесі ремонту екрана:

iPhone 13 з'єднується зі своїм екраном за допомогою спеціального невеликого мікроконтролера, у стані, який фахівці з ремонту часто називають серіалізацією. Apple не надала можливості власникам чи незалежним магазинам підключити новий екран. Авторизовані технічні фахівці з доступом до пропрієтарного програмного забезпечення Apple Services Toolkit 2 можуть змусити нові екрани працювати, зареєструвавши ремонт на хмарних серверах Apple та синхронізуючи серійні номери телефону та екрану. Це дає Apple можливість схвалювати чи відхиляти кожен окремий ремонт.


Інший варіант – приєднатися до програми Apple Independent Repair Program, що, як стверджує iFixit, «не підходить для магазинів, які цінують конфіденційність своїх клієнтів».


iFixit пояснює, що обхідний шлях для ремонту було виявлено та описано як «складний». У ремонтних майстернях довелося б фізично перемістити "припаяну мікросхему з вихідного екрану на заміну". В іншому випадку ви отримаєте повідомлення про помилку, в якому говориться, що ваш iPhone не може активувати Face ID.

Apple нічого публічно не повідомила з цього приводу. Дастен Махаті, досвідчений спеціаліст з ремонту, сказав, що своєму другу із програми незалежного ремонту Apple служба підтримки Apple повідомила, що проблема буде виправлена ​​в оновленні iOS. Єдина зміна, яку ми помітили, - це те, що в 15.0 функція Face ID не працювала автоматично, але в останній версії вона відображає явне повідомлення про помилку. Ми звернулися до Apple за коментарями, але вони не відповіли.


Зрештою, iFixit заявляє, що ця зміна Apple «мабуть, ставить галузь на коліна» «одним махом». Повний звіт iFixit детальніше описує технології, що лежать в основі цієї зміни, і його варто прочитати.