Чому історія Apple Watch Edition може закінчитися у 2022 році

Журналіст Марк Гурман із Bloomberg написав, що нова модель Apple Watch отримала титановий корпус із міцнішого складу, ніж у попередній версії. Випуск моделі заплановано цього року.

 

Apple пропонує титанову версію Apple Watch з моменту випуску Apple Watch Series 5 у 2019 році під брендом Apple Watch Edition.

 

Зараз компанія продає Apple Watch Edition з ремінцями Sport Band. Годинник має більш легкий і міцний корпус, ніж у версії з нержавіючої сталі. В іншому — нічим не відрізняється від Apple Watch.

 

Чутки в Мережі вказують, що до кінця року з'явиться нова модель Apple Watch преміум-класу. Пристрій отримав більший дисплей, продовжено час автономної роботи, корпус ще міцніший, ніж у попередньої версії, новий дизайн.

 

Серед назв пристрою — Apple Watch Pro або Apple Watch Explorer Edition, а сам пристрій асоціюється з екстремальними видами спорту, спортсменами, туристами та іншими користувачами, які не можуть жити без міцного годинника.

 

Apple Watch Edition коштують 749 доларів, що на 150 дорожче за версію з нержавійки. Для нової моделі Марк Гурман назвав приблизну ціну 900-999 доларів.

 

За заявленими оновленнями та характеристиками очевидно, що лінійка титанового годинника повністю відрізняється від стандартних моделей Apple Watch. У зв'язку з цим постає питання, чи продовжить Apple пропонувати Apple Watch Edition після випуску нових висококласних Apple Watch наприкінці цього року.

 

Apple Watch Edition змінювалися кілька разів із 2015 року. Тоді в лінійку Apple Watch Edition входив годинник Apple Watch з корпусами з жовтого та рожевого золота 18 карат вартістю 10-17 тисяч доларів США. Годинник зняли з виробництва в 2016 році, після виходу Apple Watch Series 2. У цьому годиннику корпус із золота замінили на керамічну модель. А продавали модель за 1249 доларів.

2017 рік — Apple Watch Series 3 з сірою керамікою. Для Series 4 Apple Watch Edition не виготовлялись. Відродили лінійку годинника на Series 5 з новими моделями з натурального титану та титану Space Black.

 

З виходом Series 6 компанія Apple знову припинила випуск керамічних Apple Watch Edition, а минулого року призупинила виробництво титанових Apple Watch Edition Series 7.

 

Apple Watch Edition має велику історію. І немає точних фактів, які вказують на можливе продовження лінійки годинника. На це вказує і модель з нового сплаву титану. Вона замінить всі годинники у Apple Watch Edition.

На початку 2022 року аналітик Росс Янг поділився спостереженням: Apple Watch з нових матеріалів будуть продаватися невеликими партіями. Восени цього року компанія відвантажить лише один мільйон одиниць великих Apple Watch в порівнянні з чотирма мільйонами 45-міліметрових моделей Apple Watch Series 8.

Твердження Марка Гурмана вказують, що Apple, можливо, планує ефективно об'єднати поточну лінійку Apple Watch Edition у цю нову категорію продуктів.Так компанія зможе запропонувати титановий корпус і порівнювати його з іншою версією — у вазі, міцності та ціні.

 

Залишити доступніші титанові Apple Watch Edition навряд чи вийде з маркетингової точки зору. Модель із нового матеріалу може просто не продаватися, якщо є недорога альтернатива.

 

Нові Apple Watch є більш привабливими для деяких покупців, ніж Apple Watch Edition. Для них зміни функцій та дизайну — виправдана причина для продажу старої версії та купівлі нового годинника.

 

Назву Apple Watch Pro ще не затвердили публічно. Це означає, що нові моделі Apple Watch можуть стати частиною лінійки Apple Watch Edition, замінивши попередників. А поточний дизайн годинника знімуть з виробництва.