Журналісти знайшли причину, чому iPhone 14 Pro мало відрізняється від минулих версій

У 2022 році компанія Apple планувала масштабне оновлення графічних можливостей iPhone 14 Pro. До презентації телефону Apple відмовилася від нового графічного процесора, який на тестах показав небувалі помилки. Новиною поділився журнал The Information.

 

У звіті журналісти розповідають, що інженери Apple були «надто амбітні» під час додавання нових функцій у графічний процесор, призначений для iPhone 14 Pro. Наприклад, трасування променів — функцію освітлення для додаткового реалізму в комп'ютерних іграх. Телефон споживав більше енергії, батарея трималася менше. А сам пристрій перегрівався.

 

За словами кількох людей, які стверджують, що знають про інцидент із перших рук, у бесіді з The Information, компанія Apple виявила недолік у графічному процесорі iPhone 14 Pro на пізній стадії розробки пристрою. Це означає, що переробляли графічний процесор поспіхом. У результаті процесор замінили на чип A15 Bionic з торішньої лінійки iPhone 13.

 

Журналісти повідомляють про безпрецедентність ситуації. В історії розробки чипів Apple раніше такого не було. Тому iPhone 14 Pro демонструє лише незначне поліпшення графічної продуктивності порівняно зі стрибками, зробленими попередніми поколіннями iPhone. 

 

Через помилку, Apple зробила перестановки в команді розробників графічних чипів. Кілька менеджерів забрали з проекту. Зокрема, пішли ключові фігури, які, очевидно, сприяли становленню Apple як лідера в галузі розробки чіпів.

 

Далі у звіті йдеться про те, що останніми роками команда розробників чипів Apple втратила таланти: з 2019 року компанія десятки ключових спеціалістів перейшли в інші компанії. Вони також займаються кремнієвими чипами. Ще кілька пішли за результатами ворожнечі менеджменту та судових позовів зі стартапами в галузі чипів.