Цього тижня розпочнеться масове виробництво 3-нм чипів від постачальника Apple — компанії TSMC

Компанія TSMC розпочне масове виробництво 3-нм чипів цього тижня. Apple - на першому місці серед усіх замовників компанії. У компанії хочуть випускати новий техпроцес, який може бути вперше використаний у майбутніх чіпах M2 Pro — для пристроїв MacBook Pro і Mac mini.

 

TSMC — основний постачальник деталей для iPhone, iPad, Mac та інших пристроїв компанії Apple.

 

Новину дізналися зі звіту журналу DigiTimes. Журналісти розповідають, що TSMC почне масове виробництво 3-нм чипів нового покоління в четвер, 29 грудня. Про запуск говорили ще на початку 2022 року.

 

Коментар зі звіту:

TSMC хоче відзначити початок комерційного виробництва чипів за 3-нм технологічним процесом. Для цього компанія проведе церемонію на фабриці Fab 18 у науковому парку Південного Тайваню (STSP) 29 грудня.

За словами джерел у компаніях, що виробляють напівпровідникове обладнання, чиста ливарна компанія також детально розповість про плани з розширення виробництва 3-нм чипів на фабриці.

 

В останніх пристроях Apple використовує 4-нм техпроцес TSMC у чипі A16 Bionic. Приклад — серія iPhone 14 Pro. На 3-нм чипи компанія планує вийти на початку 2023 року.

 

У серпневій доповіді стверджувалося, що майбутні чипи M2 Pro стануть першими на 3-нм технологічному процесі. Очікується, що чипи M2 Pro з'являться в оновлених 14- і 16-дюймових MacBook Pros на початку наступного року і, можливо, в оновлених моделях Mac Studio і Mac mini.

 

В іншому звіті ми дізналися новину про запуск чипів для iPhone 15. Третє покоління кремнію, чип M3 і A17 Bionic зроблять із 3-нм техпроцесу TSMC, який ще не став доступний.

 

Згідно з сьогоднішнім звітом DigiTimes з посиланням на галузеві джерела, виробництво чіпів за 3-нм техпроцесом буде мінімальним доти, доки не почнеться випуск поліпшеної версії.