Apple скасувала виробництво чипів M2 для комп'ютерів Mac Pro

Apple продовжує тестувати абсолютно новий Mac Pro із чипом M2 Ultra, але компанія, найімовірніше, відмовилася від планів з випуску конфігурації вищого класу з так званим чипом M2 Extreme. Про це повідомив журналіста видавництва Bloomberg Марк Гурман.

 

В останньому випуску колонки, журналіст повідомив приблизні характеристики майбутнього комп'ютера. У Mac Pro нас очікують: процесор на 24 ядра, графічний чіп на 76 ядер і не менше 192 ГБ оперативної пам'яті. Як і нинішній Mac Pro, журналіст прогнозує незмінність деяких функцій пристрою. Наприклад, що нова модель залишиться розширюваною, дозволяючи встановлювати додаткову пам'ять, накопичувачі та інші компоненти.

 

За словами Гурмана, модель вищого класу з чипом M2 Extreme була б доступна з 48-ядерним процесором і 152-ядерним GPU. Зараз журналіст розповідає, що цю конфігурацію скасували через вартість і виробничі складнощі. Коментар журналіста:

«Цінова політика Apple не дозволяє випускати дешеві чипи. Якби в Mac Pro залишили M2 Extreme — комп'ютер коштував би не менше 10 тисяч доларів США. При цьому, без жодних модифікацій.

Виходить нішевий продукт. Він не вартий витрат на розробку, інженерні ресурси та виробничі потужності. Його просто не куплять.»

 

Поточний Mac Pro випустили в грудні 2019 року. Комп'ютер запускали на базу процесора від Intel. Ціна пристрою - 5 999 доларів на ринку США.

 

У нових моделях Apple відмовилася від процесорів іншого виробника і перейшла на кремнієві чипи власного виробництва. Якщо не буде подальших затримок, нова модель, ймовірно, буде випущена у 2023 році, але Гурман не уточнив терміни.