Новий чіп M2 Max засвітили в Інтернеті: результати тестування, чутки та останні новини

 

У мережі з'явилися результати тесту Geekbench, імовірно для майбутнього чіпа «M2 Max». Кремнієвий процесор з'явиться в преміум-лінійці комп'ютерів MacBook. Тестування дають змогу ближче ознайомитися з тим, наскільки продуктивним буде кремнієвий процесор від Apple.

 

Уперше результати GeekBench помітили у Twitter. Вони стосуються конфігурації Mac з чипом M2 Max, 12-ядерним процесором і 96 ГБ пам'яті. Зазначений Mac має ідентифікатор «Mac14,6». Це означає, що в тестуванні брали участь прийдешні MacBook Pros або Mac Studio нового покоління. Apple пропонує максимум 64 ГБ пам'яті на поточних 14- і 16-дюймових MacBook Pros, тоді як Mac Studio може бути оснащений до 128 ГБ пам'яті за допомогою M1 Ultra.

 

За результатами тесту, чип M2 Max набрав 1 853 бали в одноядерному режимі і 13 855 балів у багатоядерному. Для довідки: чип M1 Max у Mac Studio показав 1 755 балів в одноядерному режимі і 12 333 у багатоядерному. Якщо результат GeekBench правильний, то приріст продуктивності чипа — менше 10%.

 

Чип M2 анонсовано в червні 2022 року. Його зроблять на основі поліпшеної версії 5-нм техпроцесу TSMC. Який технологічний процес буде використовуватися в майбутніх чипах M2 Pro і M2 Max, не зовсім ясно. В інтернеті є чутки, що наступні чіпи можуть перейти на 5-нм техпроцес. А це означає, що чіпи стануть продуктивнішими за минулі.

 

Згідно з результатами, чип був протестований на комп'ютері Mac під операційною системою macOS Ventura 13.2. Її немає в продажу і бета-тесті для розробників. Зараз ОС на стадії тесту всередині Apple.

 

З чуток, першими комп'ютерами Mac для чіпів M2 Pro і M2 Max будуть оновлені 14- і 16-дюймові MacBook Pros. Mac Studio з'явиться наступного року. Оновлені MacBook Pros спочатку планувалося випустити в жовтні-листопаді, але тепер очікується, що це відбудеться на початку 2023 року.

 

До 2023 року Apple запланувала кілька комп'ютерів Mac. Серед них: MacBook Pros, оновлений iMac і кремнієвий Mac Pro.