Пристрої Apple, появи яких ми НЕ очікуємо у 2023 році

В Apple пообіцяли, що 2023 рік стане найбільшим для нових пристроїв компанії. Але є щонайменше шість продуктів, на появу яких не слід чекати в новому році.

 

Очікується, що деякі пристрої з багатьох ключових продуктових лінійок Apple, зокрема iPhone, iPad, Mac, Apple TV і AirPods, залишаться недоторканими у 2023 році — їх не замінять новими моделями. Імовірно, що велика кількість пристроїв Apple залишаються такими до кінця року.

 

AirPods Pro третього покоління

Версія AirPods Pro третього покоління навряд чи з'явиться цього року, оскільки модель другого покоління була випущена відносно недавно.

Друге покоління навушників випустили у вересні 2022 року. У пристрої нове шумозаглушення, режим Adaptive Transparency, чип H2, покращений час автономної роботи, сенсорні регулятори гучності, захист від води і поту. Ще навушники можна заряджати від блоку Apple Watch.

 

Масштаби переробки навушників говорять про одне — має минути час, щоб поліпшити і так прокачані навушники.

За останніми чутками, AirPods Pro третього покоління можуть з'явитися не раніше 2025 року.

 

Четверте покоління iPhone SE

Про четверте покоління iPhone SE ходило безліч чуток. Наприклад, ще до запуску третьої моделі з початку 2022 року. Схоже на те, що Apple не будуть займатися цією версією смартфона. Або випустять, але пізніше.

Начинка поточного iPhone SE — чип A15 Bionic. Такий же встановили майже у всіх версіях смартфонів: від iPhone 13 mini до планшетів iPad mini і третього покоління Apple TV 4K.

 

З великою ймовірністю iPhone 13, iPhone 14 і iPhone 14 Plus залишаться в лінійці продукції Apple цього року, навіть після запуску восени моделей iPhone 15. Це означає, що нинішній iPhone SE збереже відносно сучасне апаратне забезпечення протягом усього року, що робить для Apple менш необхідним оновлювати пристрій.

 

У iPhone SE є закономірність — їх випускають раз на 2-3 роки. Тому чекати на нову версію у 2023 році малоймовірно. 

Останні чутки говорять про запуск пристрою в 2024 році. У жовтні Марк Гурман з Bloomberg заявив, що немає жодних ознак того, що iPhone SE з бічною кнопкою Touch ID дійсно перебуває в розробці. У грудні аналітик Apple Мінг-Чі Куо заявив, що компанія скасувала або відклала випуск iPhone SE четвертого покоління через те, що поставки смартфонів середнього і низького цінового сегмента, таких як iPhone SE третього покоління, iPhone 13 mini і iPhone 14 Plus, виявилися нижчими за очікувані.

 

Сьоме покоління iPad Pro

Наступна лінійка iPad у топах обговорень англомовних журналів і пабліків. Але його поява цього року теж малоймовірна.

Поточні 11- і 12,9-дюймові моделі iPad Pro випустили в жовтні 2022 року, додавши чіп M2, навісний Apple Pencil, Smart HDR 4, Wi-Fi 6E і Bluetooth 5.3 — ще одне незначне оновлення, як у iPad Air п'ятого покоління.

 

Два покоління iPad Pro працюють на чіпах серії M, а в оновленні 2022 року використовували чіп M2, найімовірнішим чіпом для наступного покоління iPad Pro є чіп M3. Цей чіп робитимуть за 3-нм техпроцесом TSMC. Це більш продуктивна версія чипа від китайського виробника. Такого немає ще в жодному пристрої Apple.

 

Перші пристрої Apple з чіпами M3 з'являться не раніше другої половини 2023 року, що, вочевидь, виключає появу нового iPad Pro найближчим часом.

 

З чуток, велике оновлення iPad Pro планують на травень 2024 року. Ще одна закономірність - між першою і другою версією планшета минуло 18 місяців. Тому 2024 рік — цілком очевидна дата.

 

Четверте покоління Apple TV 4K

Apple TV 4K отримав значне оновлення у 2022 році. У третьому поколінні додали чип A15 Bionic, новий дизайн, підтримку контенту HDR10+, удвічі більший обсяг пам'яті та порт USB-C на пульті Siri Remote.

Оновлення було наприкінці 2022 року, тому в Apple не вистачить часу, щоб зробити продукт зі ще кращими характеристиками.

 

Чутки про найближчого наступника нинішньої Apple TV до 2023 року не з'являлися, але вже деякий час ходять повідомлення про комбінований пристрій Apple TV і HomePod. Цей пристрій, схоже, не буде представлено цього року.

13-дюймовий MacBook Air

Існує ймовірність того, що MacBook Air оновлять. У нього хочуть додати чип М3 до другої половини 2023 року. 

Чутка малоймовірна, тому що Apple планує випустити 15,2-дюймовий MacBook Air з чіпами M2 і M2 Pro приблизно в середині 2023 року.

 

Малоймовірно, що Apple захоче представити потужну і компактну модель MacBook Air через кілька місяців після запуску великої моделі з чіпом M2. Тому нова версія Макбука може і не з'явитися цього року.

 

Аналітики Мінг-Чі Куо і Росс Янг, заявили, що 15-дюймова модель MacBook Air з'явиться цього року — і, схоже, саме вона буде в центрі уваги чуток про MacBook Air у 2023 році.

 

Автомобіль Apple

Apple десять років працюють над власним автомобілем. Спочатку проєкт відкладали, ще кілька разів повертали. Активно чутки поширилися на початку 2022 року. Але новин про випуск авто у 2023 році немає і не очікується.

Остання інформація від Bloomberg свідчить про те, що компанія нещодавно скоротила свої плани і знизила запропоновану ціну в 120 000 доларів, відмовившись від амбіцій зі створення повністю самокерованого автомобіля без керма і педалей.

 

Автомобіль отримає більш традиційний дизайн з обмеженими можливостями самостійного водіння за ціною менше $100 000. Тепер очікується, що автомобіль з'явиться не раніше 2026 року, але може бути анонсований і в 2025 році.