Загальні групи вкладок, синхронізація розширень, сповіщення Web Push та багато іншого — що пропонує Safari iOS 16

Цей мануал охоплює оновлення програми Safari в iOS 16 та iPad OS 16.

 

Групи вкладок оновлюються

В iOS 15 групи вкладок організовують та зберігають вкладки у різних сегментах. Їх можна перемикати. Якщо ви кудись їдете, збережіть усі свої вкладки в групі «Поїздка». У iOS 16 групам додали нові функції.

 

Вкладки можна закріплювати

В iOS 16 та iPadOS 16 з'явилися вкладки для груп. Наприклад, якщо у вас є вкладки, які бажаєте бачити постійно – закріпіть їх. Для цього відкрийте групу, потім довго натисніть на рядок URL у Safari та виберіть опцію «Закріпити вкладку».

 

Стартові сторінки для груп

У iOS 16 кожної групи з'явилася початкова сторінка. Можна налаштувати вибрані, часто відвідувані сайти та інші опції, які стосуються лише цієї групи вкладок.

 

Як потрапити на стартову сторінку? Відкрийте режим перегляду вкладок. Потім натисніть +. Відкривається пуста сторінка. Прокрутіть до самого низу та натисніть кнопку «Змінити». Тут ви налаштовуєте початкову сторінку для кожної групи.

 

Загальні групи

Тепер можна ділитися закладками з іншими користувачами. А вони зможуть додати свої посилання та працювати разом із вами. Групи оновлюються у реальному часі.

 

Щоб поділитися вкладками, натисніть значок спільного доступу у верхній частині представлення вкладок. Виберіть людину, якій потрібно надіслати групу. Або надішліть запрошення за допомогою Повідомлення, а потім перегляньте, хто бере участь в інтерфейсі групи вкладок.

 

Passkeys

Функція замінює звичайний вхід на веб-сайти з паролями. Passkeys — це облікові дані з новим захистом від злому та шахрайства. Працює через подвійну систему авторизації.

 

Один ключ відкритий та зберігається на сервері сайту, а другий — закритий та зберігається на вашому пристрої.

 

Passkeys працює на iCloud Keychain та синхронізується на всіх пристроях у хмарі.

У планах Apple додати Passkeys не лише на свої пристрої. Наразі ведуться переговори з Microsoft та Google.

 

Розширення підключаються до всіх пристроїв

Завантажені розширення з іншого пристрою можна побачити в налаштуваннях Safari на iPhone завдяки синхронізації — нової функції iOS 16.

 

Доповнення завантажується для всіх пристроїв один раз. Список додатків знаходиться у вкладці «Установки» у розділі Safari > Розширення. Розширення, яких немає на вашому пристрої, знаходяться в розділі «На інших пристроях». Обирайте зі списку та завантажуйте. Параметр синхронізації вимикається у розділі «Установки».

 

Веб-сповіщення

Push-сповіщення веб-сайтів доступні на Mac, але в iOS 16 вони також будуть доступні на iPhone та iPad. Функція з'явиться не відразу, а з оновленням операційної системи. Запланований апдейт на кінець 2022 року.

 

Як і на Mac, ви налаштовуєте не лише доступ повідомлень, а й сайти, на яких бажаєте отримувати повідомлення.

 

Налаштування сайтів синхронізуються

Тепер масштабування сторінок, автоматичний перегляд Reader та інші відкриті для всіх пристроїв. Якщо ви не бажаєте обмінюватися налаштуваннями веб-сайтів, вимкніть функцію в розділі Safari програми «Параметри».

 

Паролі можна редагувати

Для реєстрації Safari автоматично генерує надійний пароль, що підключається до iCloud Keychain. Але деякі сайти не пропускають паролі зі спеціальних знаків.

 

У iOS 16 з'явилася можливість редагувати автоматичні паролі Safari, щоб ви могли коригувати їх за необхідності під вимоги сайтів.

 

Фільтри фокусу

Завдання фільтрів – налаштування контенту в додатках. Коли ви використовуєте Фокус із встановленим фільтром, програма показує лише релевантний контент, приховуючи інше.